گل اول هلند به قطر توسط کودی گاکپو در دقیقه ۲۶ به ثمر رسید. گل دوم این تیم نیز توسط فرنکی دیونگ در دقیقه ۵۰ وارد دروازه میزبان شد.

قطری‌ها که میزبان بیست و دومین دوره بازی‌های جام جهانی بودند و برای حضور در این مسابقات تدارک ویژه ای هم دیده بودند، هر سه دیدار خود را با شکست پشت سرگذاشتند تا به تنها میزبانی تبدیل شوند که در همان دو بازی ابتدایی از دور مسابقات کنار رفتند.

وداع غمبار میزبان با جام بیست و دوم/ هلند با صدرنشینی صعود کرد

با این حال حضور پرتعداد تماشاگران قطری در ورزشگاه البیت این امیدواری را به وجود اورد که عنابی پوش‌ها بتوانند دیدار تشریفاتی خود را با نمایش بهتری به پایان برسانند اما هر چه تلاش کردند نتوانستند دروازه حریف اروپایی خود را باز کنند.

هلندی‌ها البته در دقیقه ۶۹ برای سومین بار دروازه قطر را باز کردند اما کمک داور ویدئویی به فریاد میزبان رسید و به دلیل برخورد توپ به دست بازیکن هلند این گل را مردود اعلام کرد.

نارنجی پوشان هلندی با این پیروزی ۷ امتیازی شدند و به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شدند و منتظر تعیین تکلیف تیم دوم گروه دوم خواهند بود.

صعود سنگال به عنوان تیم دوم

دیدارهای گروه A جام‌جهانی با صعود نمایندگان اروپا و آفریقا خاتمه یافت.

سنگال ۲ – اکوادور یک
گل‌ها: اسمایلا سار (۴۴) و کالیدو کولیبالی (۷۰) برای سنگال و مویزس کایسدو (۶۷) برای اکوادور

با این نتایج، هلند امتیازات خود را به عدد هفت رساند و به‌عنوان صدرنشین گروه A، راهی دور یک هشتم نهایی شد.

سنگال قهرمان آفریقا هم که در صورت تساوی برابر اکوادور نیز با جام جهانی ۲۰۲۲ وداع می‌کرد، با پیروزی در این مسابقه شش امتیازی شد و با کسب جایگاه دوم جدول، به جمع ۱۶ تیم پایانی جام جهانی قطر راه یافت.

شیرهای ترانگا  تنها یک بار طعم حضور در مراحل حذفی یک دوره جام جهانی را چشیدند که به جام جهانی ۲۰۰۲ مربوط می‌شود. شاگردان آلیو سیسه توانستند این طلسم را پس از ۲۰ سال بشکنند و تاریخ‌سازی کنند.

جدول پایانی گروه A جام جهانی قطر به شرح زیر است:

 

انتهای پیام/۱۰۱