کد خبر : 139140
تاریخ انتشار : یکشنبه ۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۲
-

بارش‌های بیش از نرمال برای تهران؛

بیشترین بارش مربوط به کدام مناطق است؟

بیشترین بارش مربوط به کدام مناطق است؟
مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران ضمن ارائه گزارشی از بارش و دما طی مهرماه در این استان اظهار کرد: طی سه ماه آینده بارش‌های نرمال و حتی بیش از نرمال و نوسانات دمایی برای این استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش سورپرس؛ مازیار غلامی درباره وضعیت دمای تهران در ماه‌های پیش رو اظهار کرد: بر اساس تحلیل جدیدترین نقشه‌های پیش‌بینی فصلی، طی سه ماه آینده متوسط دمای هوا در سطح استان در محدوده نرمال با نوسان ۰.۵ درجه سلسیوس افزایش یا کاهشی برآورد می‌شود.

وی درباره بارندگی‌ها گفت: متوسط بارش استان در حد نرمال و با تمایل به بیشتر از نرمال خواهد بود همچنین هر چه به سمت نیمه آبان و به‌ویژه آذرماه پیش می‌رویم بارش‌ها شرایط بهتری در کشورهمچنین در تهران پیدا کنند و حتی می‌توانیم شاهد بارش برف نیز باشیم.

غلامی تاکید کرد: در بهترین شرایط و نرمال بودن بارش، کماکان مدیریت منابع و مصارف آب در بخش‌های مختلف به‌ویژه بخش‌های کشاورزی، صنعتی و حتی خانگی و به‌طور کلی صرفه‌جویی در مصرف آب توصیه می‌شود.

مدیر کل اداره هواشناسی استان تهران با اشاره به وضعیت بارش طی مهرماه گفت: تجزیه و تحلیل آمارهای دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی استان مربوط به مهرماه ۱۴۰۲ بیانگر آن است که ۱۴ میلی‌متر باران به‌صورت پهنه‌ای در استان تهران اتفاق افتاده که نشان چدهنده افزایش ۸۱ درصدی بارش نسبت به دوره آماری بلندمدت است.

وی افزود: بررسی مقادیر بارش نشان دهنده آن است که استان تهران جزو استان‌هایی در سطح کشور است که در این ماه افزایش بارش نسبت به بلندمدت داشت همچنین از نظر توزیع مکانی نیز در تمام شهرستان‌های استان طی مهر ماه، افزایش بارش رخ داده که بیشترین افزایش بارش مربوط به شمیرانات، دماوند و فیروزکوه بود.

بارش‌های بیش از نرمال برای تهران؛ بیشترین بارش مربوط به کدام مناطق است؟

مدیرکل اداره هواشناسی تهران افزود: بررسی و تحلیل مقادیر ثبت شده دمای هوا شامل متوسط دما، دمای حداقل و دمای حداکثر در ایستگاه‌های هواشناسی استان بیانگر افزایش ۰.۷ درجه سلسیوس متوسط حداقل دما و کاهش ۰.۶ درجه سلسیوس متوسط حداکثر دما نسبت به دوره آماری بلند چمدت است. بر این اساس، متوسط دما در مهر ماه ۱۴۰۲ نسبت به دوره آماری بلند مدت تغییر قابل ملاحظه‌ای نداشت و در حد نرمال (معمول) بود.

غلامی در پایان اظهارکرد: از نظر توزیع دما در شهرستان‌های استان نیز تمامی شهرستان‌ها با کاهش دما روبرو بودند و متوسط دما در بیشتر شهرستان‌ها بین ۰.۱ تا ۰.۵ درجه سلسیوس کاهش یافت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.